נכתב בעברית

לפרידה ואברהם, שלום רב. ראסיינאי 5.5.39

כתבתי לכם שלשם בדבר נסיעתי לאמריקה והפורמליטטים שאתם צריכים לסדר. והנה נודעו לי ממקורות בטוחים ידיעות אחרות מאשר כתבתי לכם; השינוי הוא בזה, שנירות הדרישה לא צריכים להיות מבעל אחוזה משם, כי אגרונומים בעלי קונטרקט כלומר כאלו שדורשים אותם למשרה אינם מכניסים. בנירות הדרושה אתם צריכים להבטיח לקנות לי קרקע וכל האינונטר, בכדי שאוכל שמה להיות פרמר ברשות עצמו, ואז אקבל את רשות הכניסה בלי קונטרקט ובלי תור. בכל אופן תואילו להכנס ל"היאס" שבניו ירק ולהודע פרטים נוספים. אע"פ שכתבתי לכם לפני יומים בפרוטרוט על יתר עניני, בכל זאת אחזר בקצור על הכתוב.
אני רוצה לבא ביחד את מרים אלקינד ולכן יש להכנס לקרוביה ולהזכירם על המכתב שמרים כתבה אליהם בדבר זה, ובכוחות מאוחדים יקל הדבר לעשות. הם אנשים בעלי בתים ואם רק יהיה הרצון הטוב יוכלו את כל הדבר לסדר. ביחוד חשוב שתכנסו לווילי אלקינד שאליו כתבה מרים.

תוכלו להכנס גם אל דודה לואי אלקינס שאליו הייתם נכנסים:

הכתובת של לואי: הכתובת של ווילי:
Elkins Lois Wilie Elkind
3331 Fenton Ave 525 Monroe St.
N.Y. Bronx Brooklyn N.Y.
Tel: OL 2-2466 Tel: Je 3-6225

ברכה רבה ממרים אלקינד, שלכם משה.

היאס (באנגלית: HIAS, ראשי תיבות של Hebrew Immigrants Aid Society, החברה לסיוע למהגרים עבריים) היא ארגון יהודי-אמריקאי שהוקם במטרה לסייע ליהודים נתיני ארצות הברית להשיג רישיונות כניסה עבור קרוביהם שבאירופה, לעזור להם בצעדיהם הראשונים בארץ החדשה ולהילחם בחוקים המגבילים את אפשרות ההגירה של יהודים מארץ לארץ. נלקח מויקיפדיה. דני.

למכתב המקורי

לרשימת המכתבים

לעמוד הפתיחה