נכתב בעברית

ניו יורק ברונקס 1938 August 23,
הכתובת החדשה
שלנו היא:
355 East 187th St.
Bronx, n.y.
USA

לשושנה ולאה יקירותי מה שלומכן?

מקוה שאתן בריאות. אני רואה שהמצב בארץ איננו שקט לגמרי. שושנה יקירתי, קבלתי לפני ימים אחדים מכתב מלאה, מדוע אינך כותבת את.
היא כתבה שנסעת לת"א לימים אחדים. מַהיא הסבה שנסעת לשם. האם אין סכנה לנסע ממקום למקום. האם את עובדת? והאם יש לך למחיתך. כתבי בבקשה על הכל ונשלח לך כסף אם את צריכה.

עכשיו על ענין אחר. קבלנו מכתבים מהבית וכ"כ מבינים גם בעצמינו שאת צריכה לבא לאמריקה. דברנו כבר עם הדוד וגם עם קרוב שלנו יוסף פישל והם יעזרו לנו להביאך לכאן.
אנו היינו כבר פעמים אחדות בהַיאַס וקבלנו את כל האינפורמציות מהם. אנו נעשה שלשה אַפּידֵייוִויטס להביאך לכאן אני מקוה שזה יואיל. אנו נעשה אפידייוויטס אחד, הדוד אפידייוויטס שני, ויוסף פישל אפידייוויטס שלישי. את תהיי אתנו ואל דאגה.

מה דעתך ע"ד (על דבר) לאה אולי תסכים גם היא לבא. דברי אתה ונראה מה שיהיה. אנו יכולים לעשות את אותם האפידייווטים בעד שתיכן.
אני חושבת שב - 15 לספטמבר הנירות יהיו מוכנים לשלח לכן. יוכל היות שנחכה למכתב מכן לפני שנשלח את הנירות. ענינה בבקשה תיכף. אני רק מקוה שהנכן בריאות. כתבנה בבקשה על הכל.

אגב קבלנו כבר דירה חדשה דירה די יפה ומרווחה די מקום בעד כולנו.

כתבי במכתב הבא בת כמה את.
הכתובת שלנו היא עכשיו:

Mr&Mrs. A. Danzig
355 East 187th St.
Ap H. 22g
Bronx n.y.
כתבו בבקשה על הכל מכתבים ארוכים.
שלכן באהבה,
פרידה ואברהם.


לשושנה ולאה יקירותי-

כדאי מאד היה שתמהרנה לכתוב הפעם הנירות יהיו מוכנים במשך זמן קצר, אבל לא נשלח אותם אליכן עד אשר לא נקבל מכתב מכן. ע"כ מהרנה לכתוב בבקשה. כתבנה מה הוא הגיל הנכון שלכן ואת שמותיכן בפספורט.

האם התראתן עם חברי זלמן כהן? לעת אחרת אכתב יותר.

שלכן אברהם.

למכתב המקורי

לרשימת המכתבים

לעמוד הפתיחה